کولر گازی

کولرگازی ال جی : بررسی 0 تا 100 کولرگازی ال جی

کولر گازی ال جی

یکی از کولر گازی های بسیار پرطرفدار موجود در بازار کولر گازی ال جی می باشد. ال جی با بالا بردن کیفیت محصولات خود و پشتیبانی خدمات مشتری توانسته قسمت زیادی از بازار را سهم خود کند و یکی از برند های خوشه ای بسیار محبوب در کره بعد از سامسونگ است. در ادامه به طور کامل کولر گازی ال جی را بررسی می کنیم.

کولر گازی های ال جی

کولر گازی ال جی

با توجه به قدرتمند بودن کولر اسپلیت بر کولر پنجره ای، مردم به علت های گوناگونی علاقه دارند که کولر اسپلیت را خریداری کنند .

در برخی از خانه ها برای کولر یک پنجره را در نظر گرفته و در برخی دیگر فرد علاقه ندارد برشی را در خانه خود برای این کولر ایجاد کند.

در صورتی که جهت نصب کولرهای اسپلیت تنها به یک سوراخ بسیار ریز در دیوار نیاز می باشد که آن سوراخ نیز در پشت یونیت تهویه مطبوع پنهان شده است که بدین جهت کولر روی دیوار بهتر به نظر خواهید من رسید.

کاملا مشخص می باشد که کولرهای اسپلیت نمای بسیار بهتری در مقایسه با کولرهای پنجره‎‌ای دارند. ولی باز هم در بعضی از موارد نصب آن ها می تواند کمی سخت باشد. پس قبل از خرید باید توجه کنید که به چه نوع کولری نیاز دارید.

کیفیت ساخت کولر گازی ال جی

ما کالا های مورد نیاز خود را از برند های سیار بزرگ و پر طرفدار خریدار می کنیم و در نهایت انتظار داریم که یک محصول عالی با کیفیت بسیار بالا را به ما ارائه دهند و اگر ایان برند ها محصولات بی کیفیت به بازار عرضه کنند شهرت برند ان ها کاملا به خطر می افتد. رقابت در بازار به قدری بالا است که اگر یک برند استانداردهایی را که می بایست داشته باشد را دارا نباشد.

کولرگازی LG : کالا های ال جی از نظر ظاهر و کمپرسور و بدنه در طول مدت زمان خیلی بهتر از قبل شده اند.
کولرگازی ال جی

فورا سهم خود را در بازار از دست می دهد و ضرر های مالی جبران ناپذیری را می بیند. به همین علت ال جی اصلا در کفیت محصول خود آسان نگرفته و تاکید زیادی بر کیفیت محصولات خود دارد. کالا های ال جی از نظر ظاهر و کمپرسور و بدنه در طول مدت زمان خیلی بهتر از قبل شده اند.

در نتیجه کیفیت ساخت محصول بسیار خوب می باشد و قطعات داخلی دستگاه دارای عمر بسیار بالایی هستند و که یکی از موضوع های مهم کیفیت قطعات می باشد.

شکل ظاهری کولر گازی LG

مدل های بسیار گوناگونی از کولرهای گازی ال جی در بازاز عرضه شده و وجود دارد. شرکت ال جی تلاش کرده که برای هر مقدار بودجه محصولاتی تولید کرده و به بازار عرضه کند.

اگر بخواهیم در مورد شکل و ظاهر محصولات ال جی صحبت کنیم باید گفت که دارای ظاهر بسیار زیبا و شیک هستند. مدل هایی از این کولرها در بازار وجو دارند که بدنه‌ی بیرونی آن ها به طور کامل رنگ آمیزی شده است تا با فضای داخل منزل هماهنگ شود.

این گزینه برای افرادی که به رنگ سفید علاقه ندارند بسیار مناسب است. کولرهای به طور کامل رنگی دارای ظاهر بسیار تجملاتی می باشند. با این وجود با زهم نظر های مختلفی راجب این دستگاه وجود دارد.

شکل ظاهری کولر های ال جی

اگر به شکل ظاهر میتسوبیشی یا هیتاچی توجه کنید، خواهید دید که آن ها نیز ویژگی های بسیار خوبی در ظاهرشان وجود دارد ولی دارای قیمت بسیار بالایی نیز هستند.

بنابراین اگر هزینه کالا برای شما اهمیت ندارد سراغ هر برندی که دوست داشته باشید مس توانید بروید ولی اگر از نظر هزینه به دنبال یک محصول با کیفیت بالا و یک قیمت مقرون به صرفه هستید ال جی گزین مناسبی می باشد.

مصرف برق کولر گازی ال جی

مبدل حرارتی جدید، خروجی هوای بسیار کارآمد، و فناوری اینورتر V از مهم ترین امکانات کولرهای اسپلیت ال جی می باشند که سبب بازدهی بالای آن شده اند.

فناوری اینورتر V سبب شده است که کولر با سرعت کمپرسور های متفاوت کار کند و در نهایت در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی شود.

یک یاز مهم ترین علل ها در کاهش مصرف برق جاروبک دی سی می باشد. این موتور مجهز به گشتاور بالا و آهنرباهای نئودیمیم قدرتمند در داخل روتور می باشد که سبب خواهد شد موتور حجم بسیار زیادی از هوا و فشار استاتیک تولید نماید.

کولرگازی ال جی : کولرگازی LG صدای کمی دارد
کولرگازی LG

در این سیستم کنترل بسیار دقیق سرعت 13 مرحله آن سبب شده است که عملکرد موتور بسیار راحت و نرم تر صورت بگیرد.

و سرو صدا در آن قطعات الکتریکی بسیار کم شده و و کارکرد آن بسیار بالا می باشد.

دوام کولر گازی ال جی

هنگامی که درباره دوام صحبت میکنیم ، انتظار خواهیم داشت که کولر در درجه حرارت بسیار بالا کار کند و دامنه دماهای گوناگون بیرون، دارای عملکرد کاملا یکسانی باشند.

اگر که کارکرد کولر در اوج دمای تابستان خوب نباشد، اهمیت آن برای ما مانند یک جعبه پلاستیک می شود. کولرهای اسپلیت ال جی در تمام بررسی هایی که جمع آوری کردیم کارکرد بسیار خوبی دارند.

جهت دوام زیاد، کولر اسپلیت ال جی به جای کندانسورهای سنتیِ باله و لوله، دارای کندانسور MF می باشد . نسبت ه کندانسورهای گذشته، کندانسور MF دارای 10 تا 20 درصد ظرفیت حرارتی بیشتر می باشد.

به ویژه، این کندانسور از آلومینیوم ساخته شده و تا از خوردگی گالوانیک پیشگیری بشود. نسبت به کندانسورهای باله و لوله، این کندانسور برق بسیار کمتری مصرف می کند و عملکرد بهتری را دارا می باشد.

امکانات کولر گازی ال جی

کولر های گازی ال جی دارای یک سری امکانات می باشند که در ادامه آن را به طور کامل بررسی می کنیم.
یونیزه کننده ، هوای ورودی به کولر و کلیه مواد مضر محیط و بو را استریل خواهد کرد.

و عملکرد این یونیز کننده ها بدین صورت است که الکترود های موجود در یونیز کننده ها وظیفه دارند رادیکال هایی را در راستای از بین بردن باکتری و آلودگی ها ایجاد کنند تا آنها را از بین برده و هوای مطلوب را در هوا پخش کنند.

امکانات کولر گازی های LG

دارای صدای کم

فن داخل سیستم های کولر گازی ال جی ، بدون صدا بوده و در هر محیطی که نصب شود ، آرامش را به ارمغان می آورد .

طراحی فن مورب طوری می باشد که حداکثر فشار سطحی را روی پرۀ فن اعمال شود. در نتیجه، هنگامی که پرۀ فن در تماس با هوا قرار می گیرد، حداقل سر و صدای آن چیزی حدود 19dB می باشد که میزان بسیار پایینی است.

تمیز کردن انواع کولرگازی LG : این عملکرد سبب ا بین بردن بو ها شده و در نهایت نیاز به تمیز کردن مکرر فیلتر ها نیست.
چگونه از کولر گازی خود مراقبت کنیم؟

تمیزکاری خودکار

عملکرد تمیزکاری خودکار این کولرها سبب جلوگیری از تشکیل باکتری و قارچ بر روی مبدل حرارتی شده و در نتیجه هوای تمیزتری برای مدت زیادی موجود می شود.

تمیزکاری خودکار، رطوبت مبدل حرارتی را خشک می کند و یون ها را از یونیزه کننده پاک می نماید و لوله های مبدل را استریل می کند تا از قارچ و باکتری پیشگیری نمایید.

این عملکرد سبب ا بین بردن بو ها شده و در نهایت نیاز به تمیز کردن مکرر فیلتر ها نیست.

فیلتر سیکلوترون پلاسما

سیستم فیلتراسیون پلاسما از سبب از بین رفتن بوها و مواد مضر در هوا می شود.

این سیستم همچنین ویروس های بسیار خطرناک را نیز غیرفعال می نماید و باعث ایجاد هوای تمیز می شود. این فیلتر همچنین سبب از بین بردن کنه ها، زیرگردها و کُرک ها می شود.

تا بیماری هایی مانند آسم یا آلرژی در کاربران رخ ندهد.

فیلتر سیکلوترون کولر گازی های ال جی

حالت صرفه جویی در انرژی

استفاده از الگوریتم BATA یک فناوری جدید می باشد که در کولرهای اسپلیت ال جی به استفاده شده است.

این فناوری اینطور می باشد که دمای اتاق به حدی خواهد رسید که بدن ما تغییر دما را دیگر احساس نمی‌کند کولر میزان برق کمتری را مصرف می کند.

این یک قابلیت بسیار مفید می باشد و به خوبی با فناوری اینورتر V ترکیب شده است.

فیلتر حفاظتی میکرو۳M

فقط شرکت ال جی می باشد که با استفاده از فیلتر میکرو۳M و فیلتر حفاظتی دوگانۀ ریزبافت، تمام گرد و خاک و باکتری های مضر را حذف می نماید.

این فیلترها قادر می باشند که گرد و خاک و باکتری ها را تا اندازۀ ۰٫۳ um را جذب نمایند تا هوای پاک و تاز در اختیار کاربران قرار بگیرد.

این قابلیت نیز به حفظ کارکرد سرمایشی و کاهش میزان مصرف برق برای مدتی طولانی تر کمک خواهد کرد.

خدمات پس از فروش کولر گازی ال جی

با توجه بررسی ها و نظراتی که جمع آوری شده، در نهایت به این نتیجه رسیدیم که خدمات پس از فروش ال جی رضایت بخش می باشد.

پشتیبانی از مشتریان بسیار خوب انجام شده و توضیحات و مشکلات مشتریان را با روش های صحیح حل می کنند.

یکی از مزیت های بسیار مهم این روز برند ها این است که هر زمان که دچار مشکل شدید به آسانی می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با نمایندگی تماس حاصل نمایید.

خدمات پس از فروش کولر گازی های ال جی

دلایل انتخاب کولر گازی ال جی

برند ال جی دارای یکی از معتبر ترین تهویه های هوا در این صنعت است و در سر تاسر جهان نام این برند جهانی شده و معروف است .


از ویژگی های چشم گیر این برند میتوان به محصولات متنوع ، کیفیت عالی ، خدمات پسس ار فروش بی نظیر ، و تنوع مدل ها بسته به شرایط آب و هوایی متفاوت اشاره کرد .

این برند در زمینه کولر و اسپلیت های سرمایشی و بعضا به صورت گرمایی بسیار محبوب بوده و امروزه در تمام دنیا محصولات آن تولید و استفاده می شود .


این برند دارای متخصصان و کارشناسان زیادی بوده که با تحقیقات در زمینه نیاز های مردم در هر شرایط آب و هوایی توانسته اند ، مجموعه ای از اسپلیت ها و کولر های گازی را فراهم کنند و خب البته این امر موجب شده که این برند در بین جهانیان جز محبوب ترین در زمینه وسایل های برقی خصوصا کولر های گازی و اسپلیت ها شود .

همان طور که پیش تر به صورت مختصر در باره خاصیت گرمایشی برخی از مدل های ال جی صحبت شد ، در ادامه باید گفت که این خاصیت در اسپلیت ها و کولر های ال جی هم مقرون به صرفه تر است و هم دیگر نیازی به استفاده از پکیج ها و یا حتی وسیله های گرمایشی قدیمی نیست .

کولر گازی های LG

برای هر متراژی چه ظرفیتی از کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

همانگونه که ذکر شد اسپلیت‌های گازی ال‌جی در ظرفیت‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود.

جدا از این بحث که کدام یک از مدل‌های کولر گازی ال‌جی برای چه منطقه آب و مناسب است. نکته دیگر این است که از چ کولر گازی برای چه متراژی می بایس استفاده کرد.


کولرهای گازی اسپلیت ال‌جی با ظرفیت ۹۰۰۰ BTU/h تا ظرفیت ۵۰۰۰۰ BTU/h (ایستاده) تولید و به بازار عرضه می شوند.
از ظرفیت ۹۰۰۰ اسپلیت گازی ال‌جی جهت تهویه مطبوع اتاق‌های مسکونی و اداری با مساحت ۱۵ متر مربع استفاده می گردد.


حداکثر مساحت اتاق که جهت نصب کردن و راه‌اندازی کولر گازی ال‌جی ۱۲۰۰۰ مورد نیاز است، ۲۲ متر مربع می باشد و برای اتاق‌هایی با ظرفیت ۳۵ متر مربع، از اسپلیت گازی ۱۸۰۰۰ استفاده می‌گردد.


کولرهای گازی ال‌جی با ظرفیت‌های ۲۴۰۰۰ و ۳۰۰۰۰ برای ایجاد هوای خنک و مطبوع در اتاق‌هایی با مساحت های ۴۵ و ۶۴ متر مربع مناسب بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.


اطلاعات ذکر شده برای حالاتی که اتاق مد نظر زیر سقف آب‌خور بام و یا شرایط جذب گرمای ویژه ای نیست ارائه شده است و یکی از نکاتی که می بایست به آن توجه کرد این می باشد که این اتاق‌ها در واحدهای مسکونی و اداری طبقات گوناگون یک ساختمان، به غیر از طبقه زیر پشت بام قرار دارند

و انتخاب کردن ظرفیت کولر گازی مناسب برای واحدهای طبقه آخر، حدودا ۲۵ درصد بیشتر و یا متراژ ۲۵ درصد کمتر در مقایسه با طبقات وسط ساختمان است.

انواع کولر گازی ال جی

ال جی دارای کولرگازی های متفاوت است و این کولرهای گازی ال‌جی را می‌توان با در نظر گرفتن فناوری اینورتر، مدل کمپرسور و محل نصب مثل دیواری، پنجره‌ای، کاستی یا ایستاده بودن اسپلیت دسته‌بندی و تقسیم کرد.

ما در این متن سعی کردیم که پر طرفدارترین مدل های کولر گازی ال جی را بررسی کنیم که عبارت می باشند از:

مدا های مختلف خنک کننده های LG

کولر گازی ال‌جی مدل نکست پلاس

این مدل از کولر گازی عملکردی بسیار کم صدا داشته، و مجهز به فناوری ‌های هوشمند مثل فناوری اسکن هوشمند و حسگر هوشمند می باشد، قادر به شناسایی موقعیت مکانی و فعالیت مصرف کننده است، به دلیل استفاده از فناوری اینورتر V در این کولر گازی سبب شده است

که مصرف انرژی آن تا حدود 60 درصد کاهش یافته و به علاوه استفاده کردن از فناوری اسمارت اسکن د این محصول سبب شده است که تا 13 درصد انرژی کاهش یابد.

یکی از محبوب ترین مدل های کولر گازی ال جی مدل نکست پلاس است.

کولر گازی ال جی مدل نکست پلاس


کولر گازی ال جی مدل نکست تایتان

یکی دیگر از مدل های کولر گازی ال جی مدل نکست تایتان است که ویژگی های مهم این کولر عبارتند از :


دارای کیت اینورتر، دارای قابلیت ایجاد سرمایش و گرمایش، دارای کمپرسور روتاری‌های دوال، دارای سیستم‌های اکتیو انرژی کنترل و مجهز به کامفورت ایر و Good Sleep و پرتاب باد 10 متری و 4 جهت می بشد.

کولر گازی ال‌جی مدل آرتکول

مدل آرتکول یکی دیگر از مدل های کولر گازی ال جی است که مانند دیگر مدل‌های اسپلیت ال‌جی دارای یک سری ویژگی‌ها و مزایای می باشد که اصلی ترین و مهم ترین آن ها عبارتند از :


مصرف بهینه، مجهز به حالت خواب عمیق، دارای فناوری گلدفین، دارای برچسب انرژی A، دارای فیلترهای چندگانه، مجهز به پرتاب باد ۴ جهته و دارای سیستم پلاسمستر. کولر گازی های ال جی دارای ویژگی های بسیار دیگر نیز هستند ولی مهم ترین ویژگی ها را ذکر کردیم.

کولر گازی LG مدل ART COOL

مشکلات کولرگازی های ال جی

هیچ برندی عالی و بدون ایراد نمی باشد و هر برندی را که بررسی نمایید دارای یک سری مشکلات و ایراد ها هستند. در ادامه به یک سری از کمبود های کولر ال جی می پردازیم.

ضمانت محدود کولرگازی ال جی

برند ال جی برای کولرگازی های قابل حمل، پنجره ای و دیواری 1 سال ضمانت ارائه داده است. و برای دیگر مدل های کولرگازی های چند منطقه ‌ای درونی و بیرونی تا 5سال ضمانت ارائه داده است.

که در این مدل از کولرگازی ها دو سال ضمانت اضافی جهت کمپرسورها نیز ارائه داده می شود.

نکته ای که باید بدانید این است که کلیه گارانتی ها برای تعمیر و یا تعویض نمودن قطعات می باشد و شرکت ال جی اصلا و به هیچ وجه کل سیستم کولر گازی را تعویض و جایگزین نمی کند.

بررسی نامطلوب کولر گازی ال جی توسط مصرف کنندگان

در یک نظرسنجی که حدود ۹۷ مصرف کننده در آن شرکت کرده بودند، کولر گازی های ال جی امتیاز 1.5 از 5 را به خود اختصاص داد.

و مصرف کنندگان این موضوع را نیز ذکر کردند که که کولر گازی های ال جی که از سال 2012 تا به امروز تولید شده اند کارایی و ماندگاری کولر های قدیمی را دارا نمی باشند.

همچنین این موضوع را نیز بیان کردند که کولر گازی های ال جی پس از 2 الی 4 سال استفاده به علت مشکلاتی که در کمپرسور و یا دیگر اجزای آن اتفاق می افتد خراب شده و از کار می افتد.

البته یک مورد در نظر داشته باشید که خیلی طبیعی می باشد نظرات مثبت بیش از نظرات منفی باشد به این دلیل که کسی که از محصول راضی بوده وقت خود را صرف نظر دادن درباره محصول نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *